Lek na przeziębienie - bańki lekarskie
Jesienna pogoda, spadek temperatury, deszcz i przerażający chłód sprzyjają przeziębieniu. Gdy zaczynają nam doskwierać katar, dreszcze i kaszel to już wiadomo, że choroba nadchodzi. Jak skutecznie pozbyć się tych dolegliwości?
Niezawodną metodą będzie stawianie baniek lekarskich.
Stawianie baniek próżniowych to metoda leczenia, o której zapewne każdy z nas słyszał. Stanowi sposób naturalnego leczenia przeziębienia stosowanego kiedyś przez nasze babcie i prababcie.
Jak działają bańki próżniowe?
Działanie baniek próżniowych polega na wytworzeniu podciśnienia w środku szklanego naczynia, które doprowadza do wyciągnięcia skóry i tkanki podskórnej do wnętrza bańki. Taki zabieg doprowadza do przekrwienia w miejscu stawiania bańki. Ten odczyn zapalny powoduje wytworzenie przeciwciał, które zwalczają infekcję w ciele pacjenta. Zabieg ma na celu uaktywnienie sił odpornościowych pacjenta i pobudzenie ich do działania.
Bańki lekarskie nie tylko na przeziębienie
Stawianie baniek to stara, sprawdzona metoda leczenia. Bańki pomagają nie tylko na przeziębienie, ale również zlikwidują ból, a użyte do masażu relaksującego usuną zmęczenie i napięcie. Można je stawiać nawet rocznemu dziecku. Zobacz więcej
Bańki lecznicze – jakie są przeciwwskazania?
Mimo tego, że zabieg stawiania baniek należy do jednych z najbardziej nieinwazyjnych metod terapeutycznych, to istnieje jednak kilka przeciwwskazań. Są to przede wszystkim:
- choroby autoimmunologiczne,
- nadciśnienie tętnicze o charakterze skaczącym,
- czynna choroba nowotworowa,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,-
- zmiany skórne, rany,
- obrzęki w miejscu stawiania baniek,
- łuszczyca skóry grzbietu,
- ciąża